(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa PX (Nr 4558389)

Marka i model:

Vespa PX

Waga w kg (łączna):

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Remseck Am Neckar

4 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Krefeld

5 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Nieproste - jednak jedynie złudnie. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.