Vespa PX 125 x 1, Vespa LX 125 x 1 (Nr 7548150)

Vespa PX 125 x 1, Vespa LX 125 x 1
Waga
Sztuk
Vespa PX 125
Długość
181 cm
97 kg
1
Vespa LX 125
Długość
176 cm
100 kg
1
Łączna waga:
197 kg
Dystans
2046 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 26 cze 2021 do 2 lip 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Campania, Neapol

10 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie towary, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach auta oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.