Vespa PX 150 (Nr 6961256)

Vespa PX 150
Waga
Sztuk
Vespa PX 150
Długość
181 cm
97 kg
1
Łączna waga:
97 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Brazylia, Rio De Janeiro, Rio De Janeiro

Od 2 lut 2022 do 4 lut 2022

Adres i termin dostawy

Portugalia, Norte, Porto

Od 3 lut 2022 do 4 lut 2022


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - aczkolwiek tylko na pozór. Poprawnie przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe będą 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.