Vespa PX 150 (Nr 7929591)

Vespa PX 150
Waga
Sztuk
Vespa PX 150
Długość
181 cm
97 kg
1
Łączna waga:
97 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Kanada, Kolumbia Brytyjska, Vancouver

Od 30 paź 2021 do 31 paź 2021

Adres i termin dostawy

Austria, Wiedeń, Wiedeń

Od 30 paź 2021 do 31 gru 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż tylko na pozór. Prawidłowo przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, gdyż posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.