Vespa PX 150 (Nr 7977607)

Vespa PX 150
Waga
Sztuk
Vespa PX 150
Długość
181 cm
97 kg
1
Łączna waga:
97 kg
Dystans
3437 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Piza

Od 14 paź 2021 do 21 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle wartościowe ładunki, które wyglądają na ogólnie nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 pasy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.