Vespa PX 200 (Nr 5889083)

Marka i model:

Vespa PX 200 Model 1986

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Filipiny, Third District, Manila

Od 6 maj 2020 do 30 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - wszakże tylko na pozór. Należycie umocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.