(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa px125 (Nr 5575139)

Vespa px125

Marka i model:

Vespa px 125cc

Waga w kg (łączna):

115

Budżet zlecenia [€]:

50

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2142.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Apulia, Bari

10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

22 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko pozornie. Prawidłowo zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.