(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa Roller (Nr 5163118)

Marka i model:

Vespa Roller

Waga w kg (łączna):

90.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2412.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Ingolstadt

17 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Torrox

2 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na naczepie, konieczne są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.