(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa Roller (Nr 6246569)

Vespa Roller

Marka i model:

Piaggio Vespa

Waga w kg (łączna):

115

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 827.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Monachium

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Północna, Amsterdam

3 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Odpowiednio umocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.