(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2016-11-23 20:51

Vespa Scooter 50cc

(Nr 1442232)
Vespa Scooter 50cc

Marka i model:

Piaggio Vespa

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1478.40 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (0)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko na pozór. Poprawnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

    Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Italy, Aulla, 54021

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

United Kingdom, London, W1S 1JD

Termin elastyczny