(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespa XP 125 (Nr 6179187)

Vespa XP 125

Marka i model:

Vespa XP 125

Waga w kg (łączna):

118

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 686.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Zurych

30 lip 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Friuli-Wenecja Julijska, Triest

5 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na na ogół nieproste do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.