Vespino (Nr 6314219)

Vespino

Marka i model:

Vespino a pedales

Waga w kg (łączna):

60

Liczba sztuk:

1

Dystans: 492.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Galicja, Santiago De Compostela

22 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kantabria, Santander

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.