(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Vespino NLX (Nr 4872506)

Marka i model:

Vespino NLX

Waga w kg (łączna):

30.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Liczba sztuk:

1

Dystans: 860.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Bilbao

Od 30 sie 2019 do 31 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

1 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, ponieważ mają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.