vf750c (Nr 8026485)

vf750c
Waga
Sztuk
vf750c
Długość
252 cm
230 kg
1
Łączna waga:
230 kg
Dystans
1824 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Midlands, Dudley

Od 12 wrz 2021 do 11 paź 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Kujawsko-Pomorskie, Gołkówko

Od 13 wrz 2021 do 18 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednak jedynie na pozór. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą tylko 2, bowiem mają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.