Vintage bike (Nr 8040046)

Vintage bike
Waga
Sztuk
Vintage bike
14 kg
1
Łączna waga:
14 kg
Dystans
1634 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Delft

Od 4 paź 2021 do 30 paź 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Transport dwóch kółek dotyczy sytuacji, w jakich myślimy o tym, aby wyruszyć na wyprawę na oddalonych trasach, a nie mamy sposobu przewiezienia jednośladu. Opcję na transport rowerów zamawiają również sprzedawcy i nabywcy rowerów, a również osoby, które ofiarowują rower jako upominek.

Szykowanie roweru do przewozu

W sytuacji, jak przewozimy nowiusieńki jednoślad opłaca się zostawić go w oryginalnym kartonie. Jeśli chcemy to przewozimy też rower, który jest nienowy, jednak dobrze będzie osadzić go w pudle po rowerze (należy posłużyć się elementami oryginalnego opakowania czy też zakupić taki karton w supermarkecie budowlanym lub rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w opakowaniu warto odkręcić oraz zdjąć jakiekolwiek ruszające się części – pedały, dzwonek, czasomierz. Powyższe części roweru warto umieścić w oddzielnych, mniejszych pudełkach czy też osłonić fragmentami tektury i przyczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę należy pookręcać folią bąbelkową (warstwa folii powinna mieć minimalnie dwa centymetry grubości). Wystające fragmenty takie jak śruby ewentualnie przerzutki trzeba zabezpieczyć tekturowymi ochraniaczami. Puste powierzchnie w opakowaniu opłaca się zabezpieczyć makulaturą bądź folią bąbelkową czy też folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przesuwać się w kartonie. W następnej kolejności pudło zaklejamy szeroką i mocną taśmą.

Jeśli postanowimy zlecić przewóz roweru w firmie przewozowej, nie musimy martwić się o dostarczenie tworzyw ochraniających przesyłkę.

Koszt przewozu jednośladu

Cena transportu roweru jest zależna od paru czynników, takich jak: długości trasy, liczby dwóch kółek, ich wielkości, a również terminu wykonania transportu. Na przykład przewóz roweru z Londynu (Wielka Brytania) do Krakowa (Polska) to koszt niecałe 90 PLN. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy będzie nas kosztowało około 120 PLN. Przewóz roweru trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to koszt 80 złotych.