Virago 1100 (Nr 6207102)

Virago 1100

Marka i model:

Yamaha virago

Waga w kg (łączna):

500

Budżet zlecenia [zł]:

500

Liczba sztuk:

3

Dystans: 882.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Nowy Sącz

Od 7 sie 2020 do 10 sie 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Zachodniopomorskie, Kołobrzeg

10 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.