Vitara (Nr 5708378)

Vitara

Marka i model:

Suzki vitara

Waga w kg (łączna):

1195.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2286.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

16 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Chalkidiki Regional Unit, Νέα Ποτίδαια

1 maj 2020


Transport samochodu

Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upoważnia firmę do odbioru wozu.