vlemmix (Nr 6419885)

vlemmix

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

2.55

Wysokość [m]:

0.7

Waga w kg (łączna):

700

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1659.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Escheburg

8 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Marche, Petritoli

10 paź 2020


Transport przyczep

W oszacowaniu kosztu przewozu przyczepy, podstawowe znaczenie mają wielkość, ciężar, czas potrzebny na załadunek i wyładunek, liczba kilometrów, a również termin wykonania transportu. Przedstawienie dokładnych gabarytów naczepy pozwoli przewoźnikowi na dokładne wyliczenie kosztów. Ważność ma również to, czy naczepa jest poruszająca się (ma działające koła). Pośród transportowanych naczep można znaleźć przyczepy gastronomiczne, budowlane, pod łodziowe, a także lawety.

Na przykład, za przewóz przyczepki do przewozu jednośladów na trasie Niemcy - Polska (Łabiszyna) kosztował szacunkowo 640 PLN (co pozwoliło na oszczędność pawie 463 złotych w porównaniu do stawek rynkowych). Za transport przyczepy gastronomicznej z Bydgoszczy do Katowic kosztował orientacyjnie 450 złotych (co pozwoliło na zaoszczędzenie niemal 326 zł w porównaniu do stawek obowiązujących na rynku). W przypadku przyczepy pod skuter śnieżny na odcinku Knurów-Warszawa (330 kilometrów) koszt przewozu wyniósł około 300 PLN.

Czynnikami, które mają wpływ na koszt przewozu naczepy kempingowej są podobne jak przy transporcie innych naczep czyli: długość trasy, gabaryty, waga i uszkodzenia przyczepy. W ,momencie gdy przewoźnicy rozważają naczepę jako doładunek, wówczas cena transportu bywa mniejsza.