(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volksvagem jetta familiar (Nr 6049651)

Marka i model:

Volksvagem Jetta familiar

Waga w kg (łączna):

1400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Brazylia, Minas Gerais, Belo Horizonte

Od 10 cze 2020 do 17 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Reus

Od 16 lip 2020 do 31 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru pojazdu.