(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswage Tiguan (Nr 5367662)

Volkswage Tiguan

Marka i model:

VW Tiguan 2018

Waga w kg (łączna):

1490

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5336.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

16 gru 2019

Adres i termin dostawy

Iran, Buszehr, Buszehr

6 sty 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody przewożenia auta

Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.