(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-09-05 00:51

VOLKSWAGEN

(Nr 2008880)
VOLKSWAGEN

Marka i model:

Passat

Waga w kg (łączna):

1000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1100.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.identifier } (Przewoźnik) (Zleceniodawca)
@{ childQuestion.message }

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Køge, Dania

16 paź 2017

Adres i termin dostawy

Nowy Sącz, Polska

17 paź 2017