volkswagen (Nr 4861042)

volkswagen

Marka i model:

volkswagen polo

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3414.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

25 maj 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Saloniki, Kalamaria

31 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.