(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-30 10:52

Volkswagen Amarok

(Nr 2334404)

Marka i model:

Volkswagen Amarok

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 537.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Zielona Góra, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Łącko, 33-390, Polska

Termin elastyczny