(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen amrok (Nr 4752856)

Volkswagen amrok

Marka i model:

Volkswagen amrok

Waga w kg (łączna):

3000.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Walia, Cardiff

Od 23 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Australia, Victoria, Bulla

Od 9 wrz 2019 do 14 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.