Volkswagen Arteon (Nr 6448436)

Volkswagen Arteon
Waga Sztuk:
Volkswagen Arteon
Długość
486 cm
ok. 1600 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1600 kg
Dystans: 2580 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Kirchwalsede

Od 24 sie 2020 do 5 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Dos Hermanas

Od 27 sie 2020 do 27 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jak nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.