Volkswagen Beetle (Nr 6617973)

Volkswagen Beetle
Waga Sztuk:
Volkswagen Beetle 1200/1300/1500 [restyling] (1953 - 1968) Sedan
Długość
407 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
155 cm
ok. 820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 820 kg
Dystans 2598 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Grecja, Kefalinia, Argostoli

Od 16 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 16 lis 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się często, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się pamiętać również, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.