(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Beetle (Nr 6624850)

Volkswagen Beetle
Waga Sztuk:
Volkswagen Beetle 1200/1300/1500 [2th restyling] (1968 - 1973) Sedan
Długość
407 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
155 cm
ok. 820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 820 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Kalifornia, San Francisco

22 paź 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lacjum, Rzym

18 lis 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.