(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Beetle (Nr 6696010)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 1600i [5th restyling] (1985 - 2003) Ultima Edition Sedan 2-Doors
Długość
405 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
150 cm
ok.
820 kg
1
Sprawny*:
Nie

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
820 kg
Dystans
2038 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Francja, Oksytania, Meyrueis

Od 14 paź 2020 do 3 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Rotmanka

Od 14 paź 2020 do 30 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się najczęściej, gdy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.