Volkswagen Beetle (Nr 6877628)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 3 Gen. (2012 - 2020) Cabriolet
Długość
427 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1446 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1446 kg
Dystans
0 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Stany Zjednoczone, Floryda, Miami

Od 14 cze 2021 do 30 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 30 cze 2021 do 31 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który uprawnia przewoźnika do odbioru pojazdu.