Volkswagen Beetle (Nr 7540920)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 1302/1303 [3th restyling] (1970 - 1975) Cabriolet
Długość
408 cm
Szerokość
158 cm
Wysokość
150 cm
ok.
930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
930 kg
Dystans
202 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Irlandia, County Galway, Cathair Na Gaillimhe

Od 19 lis 2021 do 22 lis 2021

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Donegal, Tullycullion

Termin elastyczny


Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.