Volkswagen Beetle (Nr 7590436)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 1200/1300/1500 [2th restyling] (1968 - 1973) Sedan
Długość
407 cm
Szerokość
155 cm
Wysokość
155 cm
ok.
820 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
820 kg
Dystans
3482 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 23 mar 2021 do 31 mar 2021

Adres i termin dostawy

Belgia, Region Flamandzki, Boortmeerbeek

Od 27 maj 2021 do 31 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się najczęściej, gdy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.