Volkswagen Beetle (Nr 7653938)

Volkswagen Beetle
Waga
Sztuk
Volkswagen Beetle 3 Gen. (2012 - 2020) Cabriolet
Długość
427 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
147 cm
ok.
1446 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1446 kg
Dystans
2372 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 30 sie 2021 do 31 sie 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma

Od 1 wrz 2021 do 2 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru wozu.