Volkswagen Caddy (Nr 6499743)

Volkswagen Caddy
Waga Sztuk:
Volkswagen Caddy 3 Gen. [restyling] (2010 - 2015) Kombi minivan 4-Puertas
Długość
487 cm
Szerokość
206 cm
Wysokość
183 cm
ok. 1742 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1742 kg
Dystans: 2600 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 28 gru 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Pontevedra

Od 11 sty 2021 do 18 sty 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu uwidacznia się często, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru auta.