Volkswagen Caddy (Nr 6752231)

Volkswagen Caddy
Waga Sztuk:
Volkswagen Caddy 3 Gen. (2004 - 2010) Minivan 4-Türig
Długość
440 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
183 cm
ok. 1765 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1765 kg
Dystans 1968 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

Od 10 sty 2021 do 11 sty 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu uwidacznia się niekiedy, jak zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.