Volkswagen Caddy (Nr 7563961)

Volkswagen Caddy
Waga
Sztuk
Volkswagen Caddy 4 Gen. (2015 - 2020) Maxi minivan 5-Türig
Długość
487 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
183 cm
ok.
1574 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1574 kg
Dystans
1535 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Hasenkrug

Od 10 maj 2021 do 14 maj 2021

Adres i termin dostawy

Szwecja, Västernorrland, Bollstabruk

Od 17 maj 2021 do 21 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się najczęściej, jeżeli kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.