(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen, California (Nr 5807819)

Volkswagen, California

Marka i model:

california

Waga w kg (łączna):

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1792.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Vaud, Essertines-Sur-Yverdon

7 lip 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

10 lip 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.