Volkswagen Caravelle (Nr 7707497)

Volkswagen Caravelle
Waga
Sztuk
Volkswagen Caravelle T5 (2004 - 2009) Minivan
Długość
489 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
194 cm
ok.
2017 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
2017 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Bayern, Monachium

1 lis 2021

Adres i termin dostawy

Meksyk, Veracruz, Veracruz

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć 4 pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Wypada pamiętać również, iż właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.