Volkswagen Caravelle x 2 (Nr 6548241)

Volkswagen Caravelle x 2
Waga Sztuk:
Volkswagen Caravelle T5 [restyling] (2009 - 2015) Minivan
Długość
529 cm
Szerokość
190 cm
Wysokość
199 cm
ok. 2262 kg
2
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 4524 kg
Dystans: 2505 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Norwegia, Troms, Tromsø

Od 30 wrz 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu wozu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.