(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Crafter (Nr 6015227)

Marka i model:

Volkswagen Crafter

Waga w kg (łączna):

3500

Budżet zlecenia [€]:

1860

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 20 kwi 2020 do 27 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Madagaskar, Atsinanana, Toamasina

Od 15 maj 2020 do 18 maj 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Powinno się nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.