Volkswagen Eos (Nr 6417998)

Waga Sztuk:
Volkswagen Eos 1 Gen. [restyling] (2010 - 2020) Cabriolet
Długość
442 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
144 cm
ok. 1614 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1614 kg
Dystans: 1638 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Zurych, Embrach

Od 16 lis 2020 do 31 gru 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Torrevieja

Od 20 lis 2020 do 31 sty 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jeśli nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.