(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Volkswagen escarabajo 1302 (Nr 5115406)

Volkswagen escarabajo 1302

Marka i model:

Volkswagen Beetle 1302

Waga w kg (łączna):

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 957.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Zachodniopomorskie, Oliveira De Azeméis

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Alacant / Alicante

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.