(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-12 14:33

Volkswagen Golf (Nr 2956264)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1.30

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 939.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać także, że rzeczywista masa przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

    Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Frankfurt nad Menem, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Myszków, 42-300, Polska

Termin elastyczny