(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 12:28

Volkswagen Golf

(Nr 3000204)
Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1157.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1102.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Sposoby przewożenia wozu

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Ferrol, Hiszpania

Od 26 lip 2018 do 29 lip 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Termin elastyczny