(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-24 09:40

Volkswagen Golf

(Nr 3004492)
Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf IV

Waga w kg (łączna):

1260.00

Budżet zlecenia [zł]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 193.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, jak nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

    Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba pamiętać również, że właściwa masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

    Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Legnickie Pole, 59-241, Polska

24 lip 2018

Adres i termin dostawy

Głubczyce, 48-100, Polska

24 lip 2018