(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4478505)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1120.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1703.00 km

Adres i termin nadania

Portugalia, Área Metropolitana De Lisboa, Lizbona

Od 30 cze 2019 do 31 lip 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Lyon

Od 15 lip 2019 do 31 sie 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się często, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż właściwa waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.