(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4607817)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volksgagen Golf

Waga w kg (łączna):

1136.00

Budżet zlecenia [€]:

800

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 26 sie 2019 do 30 sie 2019

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

Od 2 wrz 2019 do 5 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, jak kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Austrii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu samochodu

Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Powinno się pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.