(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4651760)

Volkswagen Golf

Marka i model:

VW Golf

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1926.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Dénia

21 sie 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Werne

25 sie 2019


Transport samochodu

Potrzeba transportu samochodu pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.