(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4783316)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Volkswagen Golf

Waga w kg (łączna):

1200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 4.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Palma

10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Baleary, Palma De Mallorca

15 wrz 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia firmę transportową do odbioru auta.