(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Volkswagen Golf (Nr 4938234)

Volkswagen Golf

Marka i model:

Golf 4

Waga w kg (łączna):

100500.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

Od 23 sie 2019 do 23 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Madagaskar, Atsinanana, Toamasina

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru pojazdu.