(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

volkswagen golf (Nr 4964146)

volkswagen golf

Marka i model:

golf

Waga w kg (łączna):

1500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 212.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Londres

26 paź 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Bristol, Bristol

9 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu pojawia się często, jeśli nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru auta.